Strategia marki

Pomagamy firmom rosnąć, budując silne marki

Pozwól się poznać, polubić i daj od siebie kupić, dzięki silnej marce i strategicznie zaprojektowanej komunikacji. Z nami zaczniesz skutecznie docierać do swoich klientów.

Osobowość marki

Czyli sposób, w jaki będą postrzegali ją inni. Wypracujemy firmowe wartości oraz unikalne cechy Twojej oferty, które pozwolą marce zapaść w pamięć odbiorców i skutecznie wyróżnić się na rynku.

Komunikacja

Przeanalizujemy Twoją grupę docelową i wybierzemy efektywne kanały oraz sposoby komunikacji z Twoimi odbiorcami. Określimy, o czym i w jaki sposób mówić, by budować pożądany wizerunek.

Content marketing

Zdecydujemy, jakie rodzaje oraz formy treści publikować, aby skutecznie przyciągnąć i utrzymać zainteresowanie docelowych odbiorców, a następnie skłonić ich do konkretnych działań.

Czy te sytuacje wydają Ci się znajome?

…to znaczy, że potrzebujesz strategii marki, która rozwiąże te problemy i podpowie Ci, co masz robić, żeby rozwijać swoją firmę.

Stale zastanawiasz się, w którym kierunku pójść?

Jeżeli odpowiedź na to pytanie brzmi “tak”, prawdopodobnie działasz teraz po omacku.

Nie wiesz, kto jest Twoim odbiorcą, jak promować swoje produkty i jak pisać o swojej firmie. Brak strategii sprawia, że inwestujesz swój czas i swoją energię w działania, które nie przynoszą rezultatów. Są nieskuteczne z bardzo prostego powodu: ponieważ nie zostały odpowiednio przemyślane i zaplanowane. 

Są dwie drogi i to od Ciebie zależy, dokąd dojdziesz (lub nie).

Możesz próbować robić wszystko i nie dotrzeć nigdzie. Tracić energię, czas i pieniądze. Tylko po co? 

Strategia marki - planowanie działań

Możesz też iść prosto do celu: realizować konkretne działania, które pomogą Twojej firmie się rozwijać i przyniosą biznesowe korzyści.

Strategia marki - konkretne działanie

Silne marki łączy jedna podstawowa rzecz. Są świadome siebie. Wiedzą jakie są, jakimi wartościami się kierują, jakie mają cele i jak mogą je osiągnąć. Ich działania marketingowe są przemyślane, spójne i zaprojektowane z myślą o odbiorcach. W ich komunikacji nic nie jest przypadkowe. Właśnie dlatego tworzymy strategie, które nadają kierunek firmowym działaniom naszych klientów.

Jak strategia marki pracuje na Twój biznes?

Strategia marki pozwoli Ci zdefiniować wartości firmy, znaleźć jej wyróżniki, a także wybrać efektywne kanały marketingowe. Będziesz wiedzieć, co chcesz przekazać, komu i w jaki sposób. Dowiesz się na czym się skupić i jakie działania podjąć, aby realizować biznesowe cele.

Na podstawie analizy Twojej obecnej sytuacji, grupy docelowej i konkurencji dobierzemy formy oraz wypracujemy sposoby dotarcia do Twoich potencjalnych klientów. Zaczniesz budować ukierunkowaną komunikację i inwestować swój czas w działania, które przynoszą wymierne efekty. Pokażemy Ci co oraz w jaki sposób robić, by stworzyć rozpoznawalną na rynku i spójną w działaniach markę swojego biznesu.

Strategia marki obejmuje:

Przeprowadzimy audyt obecnej komunikacji oraz działań marketingowych. Dowiesz się, dlaczego obecne działania są nieskuteczne i jak Twoją markę postrzegają odbiorcy.

Ustalimy, kto jest Twoim odbiorcą idealnym w kontekście oferowanych usług lub produktów oraz stworzymy modelowych przedstawicieli grupy docelowej. Będziesz wiedział do kogo mówić i w jaki sposób to robić, żeby osiągnąć dobre efekty.

Zidentyfikujemy Twoją bezpośrednią i pośrednią konkurencję oraz przeanalizujemy jej wizerunek i styl komunikacji. Przeprowadzimy analizę SWOT, która określi mocne i słabe strony Twojej firmy, a także szanse i zagrożenia. Dowiesz się, jakie błędy popełnia konkurencja, jakie są Twoje przewagi oraz jak je skutecznie wykorzystać.

Pomożemy Ci ustalić konkretne, mierzalne cele do osiągnięcia przez Twoją firmę w perspektywie kolejnych miesięcy, a ich realizację rozłożymy na mniejsze etapy. Będziesz wiedział, dokąd zmierzasz i jaki powinien być Twój kolejny krok.

Wypracujemy unikalne cechy Twojej oferty, wartości firmy oraz osobowość Twojej marki. Zdecydujemy, z czym ma się kojarzyć odbiorcom oraz jakie emocje w nich wzbudzać, abyś łatwiej realizował biznesowe cele.

Otrzymasz od nas rozpiskę z konkretnymi wytycznymi, z której dowiesz się jakie zmiany warto wprowadzić w poszczególnych kanałach marketingowych oraz jak to zrobić. Pokażemy Ci jak tworzyć skuteczne komunikaty, które będą przekonywały odbiorców do działania.

Przygotujemy plan wdrożenia proponowanych działań, który będziesz mógł zrealizować sam lub z naszą pomocą. Będziesz wiedział, co robić, kiedy i w jakiej kolejności.

Jeżeli nie potrzebujesz pełnej strategii marki, tylko pomocy w konkretnych działaniach, napisz do nas – elastycznie dostosujemy się do Twoich potrzeb.

Zacznij strategicznie budować silną markę!

Odpowiedz na 5 krótkich pytań, które będą punktem wyjścia do dalszej rozmowy.